Gemiddelde contractloonstijging op twaalfmaandsbasis in cao-seizoen 2016 naar sector
Gemiddelde contractloonstijging op twaalfmaandsbasis in cao-seizoen 2016 naar afsluitmaand
Wat is de cao-kijker?
De cao-kijker informeert over de meest recente cao-akkoorden. In de handleiding (in het menu links) staat meer uitgebreide info over deze website. In een notendop:
–‘Cao-seizoen in beeld’: Cijfermatige samenvatting met vier cirkels.
–‘Recente akkoorden’: Recente grotere cao-akkoorden (meer info: …).
Journalisten kunnen het beste direct contact opnemen met de AWVN-woordvoerder: dhr. Jannes van der Velde: j.velde@awvn.nl (06–10913307).
Groen werkgeverschap neemt een vlucht. Steeds meer organisaties willen een positieve bijdrage leveren aan het klimaat en milieu. Zij gaan hierin verder dan alleen het verduurzamen van de bedrijfsvoering. Dit doen zij door groen werkgeverschap te verbreden naar steeds meer onderdelen binnen de organisatie, zoals het arbeidsvoorwaardenpakket. Daardoor wordt in HR-beleid steeds vaker rekening gehouden met duurzaamheidsdoelstellingen en worden arbeidsvoorwaarden steeds vaker verduurzaamd. Lees hier meer over in onze inspiratiegids
Medewerkers hebben gebruiksvriendelijk toegang tot de cao op hun mobiel, tablet of computer. Met de cao-app communiceert u eigentijds en gebruiksvriendelijk over uw arbeidsvoorwaarden. Medewerkers kunnen onder meer de cao-tekst integraal lezen, zoeken naar specifieke arbeidsvoorwaarden, antwoorden op veel gestelde vragen lezen, gebruik maken van de rekentool. Werkgevers kunnen de cao-app inzetten om medewerkers te betrekken bij het cao-overleg door een poll of enquête, kunnen pushberichten sturen of een nieuwsbericht aanmaken. De cao-app wordt altijd op maat gemaakt, is beschikbaar via de app-stores en is in drie varianten beschikbaar. Meer informatie: http://www.awvn.nl.
AWVN stelt al haar data op één plek beschikbaar aan leden: het AWVN-dataportaal. De plek waar werkgevers zelf inzichten kunnen opdoen met data van AWVN.
Het AWVN-dataportaal bevat dashboards over thema’s, zoals arbeidsvoorwaarden en cao’s, economie, mobiliteit, belonen, verzuim, pensioen en sociale plannen.
Wist je dat:
– Er op dit moment bijna 800 cao’s in Nederland bestaan?
– In 2021 6 miljoen werknemers onder een cao vallen?
– AWVN betrokken is (direct of indirect) bij circa zes op de tien cao’s?
– De cao een instrument kan zijn om flexibiliteit vorm te geven?
– AWVN verwacht dat de cao nog 100 jaar mee kan? Zie AWVN position paper (2015)
– AWVN zowel ervaring heeft met advies bij cao-trajecten als bij arbeidsvoorwaardenregelingen?
AWVN verstrekt niet alleen actuele informatie over cao-ontwikkelingen en ontwikkelingen op het terrein van arbeidsvoorwaarden, maar kan deze als geen ander door vertalen naar de specifieke situatie van uw organisatie. Neem contact met ons op om meer te horen over onze dienstverlening op maat over o.a. beloning, pensioen, arbeidstijdmanagement, advocaten, arbeidsverhoudingen en internationale zaken.